Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri, Yüksekokul bahçesinde yavrulayan köpeğe barınak yapıp sahip çıktı.

Yüksekokul bahçesinde yavrulayan köpeğe “Cesi” ismini veren öğrenciler yaptıkları barınakta köpeğe sahip çıktı. Yavrular Yüksekokul bahçesinde öğrencilerin ilgi odağı oldu. 

Öğrencilerin kendi imkânlarıyla yaptıkları kulübede anne köpeğin ve yavruların muayenesini Meslek Yüksekokulumuz Veterinerlik Bölümü Öğr. Gör. Duygu Küçük yaptı. 

Öğrencileri bu duyarlı davranışından dolayı kutlayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Hayvanlar kediler, köpekler özellikle bizlerle beraber yaşıyorlar. Hayat tarzını insanların olduğu yerlerde yaşama şeklinde yaratılmışlar ve o şekilde ancak sürdürebiliyorlar. Dolayısıyla da biz yaşadığımız çevrede onları yok sayamayız. Tabi onların bizim içimizde, bizim yanımızda olacaklarını bilmemiz lazım ve onları bu bakış açısıyla görmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizi göstermiş oldukları bu duyarlı davranışlarından ötürü kutluyorum. Öğrencilerimize sadece teorik eğitimle değil aynı zamanda duyarlı birer vatandaş olmaları gayesiyle yetiştiren hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.